Yapı Denetim Fiyatları

Yapı denetimde fiyatlar temelde denetlenecek yapının büyüklüğüne yani metrekare alan arazisine göre belirlenir. Alan ve yapılacak binaların türü arttıkça denetleme ücreti de artış gösterir. Yapı denetim firmasına ödenecek ücretler, yapıların denetlenme süreçlerine göre bölünmüştür. Daha fazla oku “Yapı Denetim Fiyatları”

Yapı Denetim Süreci Nasıl İşler

Denetimden geçen projeler ise yapıma başlanırlar fakat yapı denetim şirketlerinin işi burada bitmez. Yapı denetim şirketleri ayrıca inşası yapılacak binaları belirli aralıklarla denetlerler. Bu noktada binanın büyüklüğüne göre denetleme sayısının da değişim göstereceğini söylemek mümkün. Daha fazla oku “Yapı Denetim Süreci Nasıl İşler”

Yapı Denetim Firmaları Ne İş Yapar?

Yapı denetim firmalarında inşaat sektöründe belirli bir tecrübesi olan mühendisler ve mimarlar çalışır. Bu noktada sektörde bilfiil hizmet vermiş ve 12 yılını doldurmuş mimar ve mühendislerin yapı denetim firmalarında çalışması söz konusudur.

Daha fazla oku “Yapı Denetim Firmaları Ne İş Yapar?”

Yapı Denetim Neden Gereklidir?

Eskiden ülkemizde inşa edilen binaların hiçbiri, bir denetimden geçmiyordu. Bu noktada denetlenmemiş pek çok bina deprem sonrası yıkıldı ve bu nedenle ciddi can ve mal kayıpları yaşandı. Ülkemizin deprem kuşağında yer alması ve ülkemizde halen ciddi deprem tehlikesi yaşayan yerlerin varlığı nedeniyle, yapı denetim firmaları ve yasaları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Devamını oku

Neden Yapı Denetim?

Samsun Ata Yapı Denetim Ltd. Şti. olarak, yapıların inşasında görev yapan yapı denetim kuruluşları başta beton olmak üzere tüm malzemelerin öngörülen standartlara uygunluğunu yetkili laboratuvarlar vasıtasıyla denetliyor, yapının inşası meslek alanına göre sorumlu teknik elemanlar gözetiminde gerçekleşirken projelerin birebir tatbiki sağlanıyor.

Devamını oku