Danışmanlık

Binanız için Deprem Risk Raporu hazırlanması Bina Deprem Risk Raporu’nun T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ONAY alınması.

Binanız için Kentsel Dönüşüm Kanunu çerçevesinde kira yardımı ve kredi başvuruları Anlaşmalı olduğumuz bankalara kredi talebinde bulunulması ve sonuçlandırılması işlemleri.

Binanız için Bina Ortak Karar Protokolü’nün hazırlanması.

Binanızın Yeniden Yapım ve Güçlendirme Uygulaması öncesi tüm ruhsat projelerinin, Metraj, Keşif, İhale dosyalarının hazırlanması ve ilgili belediyeden yada kurumdan inşaat ruhsat izninizin çıkarılması.

Binanızın Yeniden Yapım ve Güçlendirme Uygulaması sırasında proje müşavirlik, kontrollük hizmetlerinin verilmesi.

Bina İnşaatınız projesine uygun olarak tamamlandıktan sonra Belediyeden Binanız için İSKANLI Daire Tapularınızın Çıkarılması.

Binanız için Kentsel dönüşüm sürecinde gerekli tüm sözleşmelerin hazırlanması. Kentsel dönüşüm proje alanlarında; kamulaştırma maliyetini sıfırlayan, tüm proje ortaklarının menfaatini düşünen, insan odaklı, katılımcı yöntemlerle üretilen projelere imza atıyoruz.

Samsun Ata Yapı Denetim Firmamız Apartman Blokları, Site, Yapı Adası, Mahalle yada Bölgesel bazda birçok binayı kapsayan alanlar için yukarıdaki hizmetler ile proje, danışmanlık hizmetlerini de sunmaktadır.